50% DISCOUNT FOR JUNIOR RIDERS

EQUIMO BLOG

> back to list

25.10.2023

Během některých aktivit se zdá, jakoby se čas vlekl, zatímco jindy utíká rychlostí plnokrevníka na dostihové dráze. Řekněte upřímně: víte vždy s jistotou, jak dlouho jezdíte? Není ostuda, pokud si nejste jisti; proto jsme vyvinuli funkci, která vám ukazuje aktuální hodnoty u probíhající jízdy.

Ať už jezdíte šampiona připravujícího se na závody či maroda v rekonvalescenci, je užitečné znát přesnou délku aktuálního tréninku. Analýza současné jízdy ukazuje v rámci podkovového grafu a jeho kruhů symetrie vývoj vaší jízdy. Lze zde pozorovat čas strávený v každém chodu a procentuální rozdělení pohybu doleva a doprava, stejně jako aktuální údaje o srdeční frekvenci vašeho koně a další detaily.

Mít přehled o čase probíhající jízdy je užitečné z několika důvodů. V teplotách pod nulou by jezdec měl více než kdy jindy věnovat pozornost zahřátí koně v kroku. Při chladném počasí jsou koňské svaly ztuhlé a správným zahřátím předcházíte bolestivosti a zraněním. Podobná zásada platí i pro klus – někteří jezdci rychle přejdou ke cvalu, ale vy si díky live analýze můžete zkontrolovat, že před nacváláním klušete dostatečnou dobu.

Během jízdy můžete mít pocit, že uplynula spousta času, zatímco uběhlo pouze několik minut a naopak. Váš aktuální přehled na telefonu či chytrých hodinkách vám vždy řekne pravdu.

Mnoho jezdců plánuje své ježdění dopředu v závislosti na stádiu tréninku daného koně. Někdy je na plánu pouze krátké opohybování, zatímco jindy mohou chtít vzít svého koně cválat do terénu. Aktuální přehled jim umožní dosáhnout jejich cílů a splnit daný plán, ať už se jedná o drezurní lekci, skokový trénink či vyjížďku.

Jezdíte-li se svým telefonem, čas a vyváženost každého chodu budou při live analýze viditelné. Pokud upřednostňujete jízdu bez mobilního zařízení, můžete začít jízdu ve vaší EQUIMO aplikaci a poté mobil odložit. Když si k sobě svůj telefon vezmete na posledních pár minut jízdy (například při krokování), vaše analýza bude po ukončení tréninku kompletní. V tomto případě ale v rámci analýzy probíhající jízdy vidíte pouze délku tréninku, a na informace z kruhů symetrie a informace o srdeční frekvenci si budete muset počkat až po ukončení jízdy.